MDD95-16N1B
  • 1
Product Category : Discrete Semiconductor Modules
Mounting Style : Screw
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Package / Case : TO-240 AA
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Vf - Forward Voltage : 1.13 V
Packaging : Bulk
Vr - Reverse Voltage : 1.6 kV
Series : MDD95
Type : Standard Rectifier Modules
Product : Power Semiconductor Modules
Manufacturer : IXYS
Description : Discrete Semiconductor Modules 95 Amps 1600V