APT30GF60JU2
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
APT30GF60JU2
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 58 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : ISOTOP
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.5V @ 15V, 30A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : SOT-227
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : -
Current - Collector Cutoff (Max) : 40 µA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 192 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 1.85 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Description : IGBT MODULE 600V 58A 192W SOT227
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module NPT Single 600 V 58 A 192 W Chassis Mount SOT-227